Narzędzie „Spotkajmy się!” to przewodnik wspierający organizację lokalnych wydarzeń mających na celu docenianie i promowanie lokalnych produktów, niezwykłych ludzi i historii.

agroBRIDGES wzmacnia pozycję rolników poprzez nowe modele biznesowe
i marketingowe oparte na Krótkich Łańcuchach Dostaw Żywności (SFSC).
Jeśli jesteś rolnikiem lub producentem żywności, chcielibyśmy ułatwić Ci bezpośredni kontakt z użytkownikami Twoich produktów, takimi jak konsumenci, placówki zbiorowego żywienia, restauracje itp.

Aby ułatwić Ci pracę, opracowaliśmy zestaw szablonów, opisów koncepcji
i materiałów promocyjnych, które możesz zaadaptować i dostosować do swoich potrzeb.

Koncentrujemy się na 4 różnych typach wydarzeń:

  • Dni otwarte
  • Wydarzenia producenta
  • Wydarzenia kulinarne
  • Wyróżnianie lokalnych SFSC – lokalnych bohaterów

Musisz być zalogowany, aby pobrać narzędzie.

 

Wydarzenia typu „Dzień otwarty”

Jeśli jako rolnik i/lub producent żywności sprzedajesz wyroby bezpośrednio klientom na miejscu lub w pobliżu miejsc produkcji, zwiększasz przejrzystość i zaufanie, a także przyczyniasz się do zminimalizowania marnotrawstwa żywności.
Choć wydaje się, że konsumenci będą nadal faworyzować handel elektroniczny jako jeden z wielu sposobów dokonywania zakupów, „dzień otwarty” może być również szansą na bezpośrednie spotkania z tą grupą klientów.

Dni otwarte to dobra okazja do zwiększenia przejrzystości i zaufania oraz przyczynienia się do zminimalizowania marnotrawstwa żywności poprzez:

_

  • Prezentowanie szerokiej gamy produktów lokalnych lub niektórych konkretnych produktów
  • Udostępnianie bezpośrednich informacji na temat pochodzenia produktów, warunków uprawy itp.
  • Proponowanie produktów wysokiej jakości, uczciwych cen i dostępności
  • Dzielenie się doświadczeniem z pierwszej ręki w odniesieniu do wiedzy o produktach i możliwości śledzenia ich pochodzenia
  • Nawiązanie i poprawa relacji między producentem a konsumentem
  • Proponowanie produktów o wysokiej jakości, świeżych i zdrowych

_

Dzień otwarty w Twoim regionie

Zorganizuj własny Dzień otwarty!

Naciśnij na materiał, który chciałbyś wykorzystać podczas wydarzenia i dostosuj go do swoich potrzeb.

Wydarzenie „Wyróżnij lokalnych bohaterów”

Producenci żywności bohaterami rynku!

Celem jest kreowanie bohaterów z rolników i producentów żywności, którzy starają się sprostać wyzwaniom obecnych czasów: bardziej zrównoważonej produkcji żywności i skróceniu łańcucha dostaw.

Rolnicy i producenci żywności często są twórcami przemian i rozwoju
w obszarze żywienia. Nasze wydarzenie koncentruje się na pokazaniu najlepszych przykładów rozwoju zrównoważonej lokalnej produkcji żywności i skrócenia dystansu między konsumentami a producentami. Celem jest docenienie osób i firm, które dokonują zmian, aby inspirować innych
i przyspieszać pozytywne przemiany.

Wydarzenie „Wyróżnij lokalnych bohaterów” w Twoim regionie

Zorganizuj własne wydarzenie „Wyróżnij lokalnych bohaterów”!

Stwórz własną koncepcję wyróżnienia lokalnych bohaterów w Twojej okolicy lub regionie. Poniżej można pobrać szablon do wykorzystania przy tworzeniu koncepcji oraz informacje o tym, jak promować takie wydarzenie.

Wydarzenia kulinarne

Wydarzenia kulinarne to znany sposób na wzmacnianie kontaktów między producentami żywności a konsumentami i klientami.
Na całym świecie odbywa się wiele takich wydarzeń. Niektóre z nich przyciągają turystów, a i inne lokalnych konsumentów, specjalistów od żywności i osoby z lokalnego obszaru lub regionu.

Lokalne gotowanie

Dobre lokalne restauracje konkurują ze sobą, aby przygotować najlepsze danie z regionalnych składników. Restauracje są oceniane zarówno przez profesjonalny panel sędziów jak i 200 gości, którzy uczestniczą
w imprezie kulinarnej promując lokalne składniki, restauracje i kursy gotowania.

Restauracje tymczasowe

Promowane są lokalne restauracje i produkty, a konsumenci mają kontakt z restauratorami i dostawcami składników; także restauracje i dostawcy tych składników korzystają z bezpośredniej współpracy.

Kopenhaskie gotowanie

Kopenhaskie gotowanie to coroczny festiwal żywności, poświęcony stołecznej scenie kulinarnej. W ciągu dziesięciu dni szefowie kuchni, restauratorzy, miłośnicy jedzenia, instytucje kultury i smakosze łączą siły, aby cieszyć się tętniącą życiem sceną kulinarną w mieście, licznymi promocjami i wydarzeniami towarzyszącymi; wiele różnych podmiotów działających w branży gastronomicznej łączy siły podczas festiwalu i ma możliwość kontynuowania nowych „przyjaźni” po jego zakończeniu.

Wydarzenie kulinarne w Twoim regionie

Zorganizuj własne wydarzenie kulinarne!

Zorganizuj własne wydarzenie kulinarne – może we współpracy z innymi rolnikami i producentami żywności lub podmiotami organizującymi imprezy. Stwórz własny program, aby dotrzeć do wszystkich konsumentów i klientów, z którymi chciałbyś współpracować podczas rozwoju firmy.

Wydarzenia producenta

SFSC to wyjątkowy sposób na ponowne połączenie konsumentów i producentów żywności, dzięki dostarczaniu zarówno świeżych, jak i wysokiej jakości produktów po przystępnych cenach.
Podczas wydarzeń producentów klienci mogą doświadczać pełnej jakości lokalnych produktów i je poznawać, a niektóre z praktycznych wyzwań związanych z przejściem do bliższych relacji biznesowych, można przezwyciężyć poprzez bezpośredni dialog i wykorzystanie nowych modeli współpracy.

Rynki smaku B2B

Wielu małych i średnich wytwórców produktów rolnych i regionalnych nie jest wystarczająco silnych lub dużych, aby dostarczać potrzebne ilości produktów niektórym odbiorcom żywności, takim jak placówki zbiorowego żywienia lub dystrybuować je do wielu restauracji tak, aby koszty dystrybucji były konkurencyjne. W związku z tym miejscowi rolnicy i przedsiębiorstwa rolne mogą korzystać ze wzmocnienia własnej sprzedaży dzięki współpracy i skoordynowaniu dostaw lokalnych produktów dla tego typu klientów. Podczas wydarzenia typu B2B grupa producentów żywności może zaprosić do udziału konkretną grupę wybranych klientów, aby miało ono charakter tematyczny i dawało korzyści wszystkim stronom.

Poznaj producenta – otwarte wydarzenie typu „lokalny targ”

Producenci organizują wspólnie wydarzenie, aby spotkać się z konsumentami i pokazywać, co mają do zaoferowania na nieoficjalnym spotkaniu w stylu „lokalnego targu”. Konsumenci mogą dowiedzieć się więcej o lokalnej produkcji, spróbować żywności i napojów, dowiedzieć się, jak i gdzie mogą kupić takie produkty oraz spotkać się z ich producentami. Wielu lokalnych producentów może być wówczas na miejscu, aby umożliwić konsumentom smakowanie, kupowanie i zdobywanie wiedzy o lokalnych wyrobach. Wydarzenie producenta może być połączone z lokalną, łatwą w obsłudze usługą „naciśnij i zamów” oferowaną przez grupy producentów.

Wydarzenia producenta w Twoim regionie

Zorganizuj własne wydarzenie producenta!

Dowiedz się, w jaki sposób możesz spotkać się ze swoimi obecnymi i przyszłymi klientami podczas własnego, dostosowanego do potrzeb wydarzenia producenta. Zastanów się, co stworzy największą wartość dla Twojego biznesu.

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account