“Hadi tanışalım” aracı, yerel ürünleri, dikkat çekici insanları ve hikayeleri kutlamak, tanıtmak ve yerel etkinliklerin organizasyonunu desteklemek için bir rehberdir.

agroBRIDGES Kısa Gıda Tedarik Zincirlerine dayalı yeni iş ve pazarlama modelleriyle çiftçilere güç sağlıyor. Bir çiftçi veya gıda üreticisiyseniz, tüketiciler, kurumsal mutfaklar, restoranlar vb. yerlerde ürünlerinizin kullanıcılarıyla doğrudan bağlantı kurmanızı kolaylaştırmak isteriz.

İşleri sizin açınızdan kolaylaştırmak için, ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabileceğiniz ve ayarlayabileceğiniz bir dizi şablon, konsept açıklaması ve promosyon malzemesi geliştirdik.

4 farklı etkinlik türüne odaklanıyoruz:

  • Açık günler
  • Üretici etkinlikleri
  • Aşçılık etkinlikleri
  • Yerel Kısa Gıda Tedarik Zincirlerini – yerel kahramanları kutlamak

You must be logged in to view the tool.

 

   

 “Açık günetkinlikleri

Bir çiftçi ve / veya gıda üreticisi olarak ürünlerinizi doğrudan yerinde veya üretim yerlerinize yakın müşterilere satarken, şeffaflığı ve güveni artırır ve gıda israfını en aza indirmeye katkıda bulunursunuz. Tüketicilerin alışveriş yapmanın birçok yolundan biri olarak e-ticareti tercih etmeye devam edeceği görülürken, “Açık gün” etkinlikleri de bu müşteri grubuyla yüz yüze toplantıları yapma şansı olabilir.

”Açık gün” etkinlikleri şeffaflığı, güveni artırmak ve gıda israfını en aza indirmeye katkıda bulunmak için iyi bir şanstır :

_

  • Çok çeşitli yerel ürünler veya bazı özel ürünler sunmak
  • Ürünlerin menşei, yetiştirme koşulları vb. hakkında doğrudan bilgi verilmesi
  • Yüksek ürün kalitesini, uygun fiyatları ve erişilebilirliği göstermek
  • Ürün bilgisi ve izlenebilirliği konusunda ilk elden deneyim paylaşımı
  • Üretici-tüketici etkileşiminin kurulması ve geliştirilmesi
  • Yüksek kaliteli, taze ve sağlıklı yiyecekler sunmak

_

Bölgenizdeki “Açık günetkinlikleri

Etkinlik agroBRIDGES projesi tarafından bir ülkede test edildi. Ne olduğunu görmek için raporları indirin (İngilizce olarak mevcuttur).

KendiYerel kahramanları kutlayın”etkinliğinizi düzenleyin!

Bölgenizdeki veya ülkenizdeki yerel kahramanları kutlamak için kendi konseptinizi oluşturun. Aşağıda, konsept geliştirme ve etkinliğinizi nasıl tanıtacağınızla ilgili bilgiler için kullanılacak bir şablon indirebilirsiniz.

Yerel kahramanları kutlayınetkinlikleri

Gıda üreticilerinden kahramanlar yapmak!

Amaç, bu zamanın zorluklarına uymaya çalışan çiftçilerden ve gıda üreticilerinden kahramanlar çıkarmaktır:  daha sürdürülebilir gıda üretimi ve gıda tedarik zincirinin kısaltılması.

Çiftçiler ve gıda üreticileri genellikle gıda peyzajındaki dönüşümlerin ve gelişimin yaratıcılarıdır. Etkinliğimiz, sürdürülebilir yerel gıda üretiminin geliştirilmesi ve tüketiciler ile üreticiler arasındaki mesafenin kısaltılması için en iyi örneklerin sergilenmesine odaklanıyor. Amaç, başkalarına ilham vermek ve olumlu değişimi hızlandırmak için fark yaratan bireylere ve şirketlere saygı göstermektir.

BölgenizdekiYerel kahramanları kutlayınetkinlikleri

Etkinlik agroBRIDGES projesi tarafından bir ülkede test edildi. Ne olduğunu görmek için raporları indirin (İngilizce olarak mevcuttur).

KendiYerel kahramanları kutlayın”etkinliğinizi düzenleyin!

Bölgenizdeki veya ülkenizdeki yerel kahramanları kutlamak için kendi konseptinizi oluşturun. Aşağıda, konsept geliştirme ve etkinliğinizi nasıl tanıtacağınızla ilgili bilgiler için kullanılacak bir şablon indirebilirsiniz.

Aşçılık etkinlikleri

Aşçılık etkinlikleri, gıda üreticilerini tüketicilerle ve diğer müşterilerle birleştirmenin iyi bilinen bir yoludur.

Dünya çapında birçok aşçılık etkinliği bulabilirsiniz. Bazıları uluslararası ziyaretçileri, diğerleri ise yerel tüketicileri, gıda profesyonellerini ve çoğunlukla yerel alandan veya bölgeden diğer bireyleri çekmektedir.

Yerel Yemekler

Yerel bir bölgeden yetenekli restoranlar, yerel malzemelerle en iyi yemeği yapmak için yarışıyor. Restoranlar hem profesyonel bir jüri heyeti hem de bir akşam yemeği etkinliğine katılan 200 konuk tarafından değerlendirilir. yerel malzemeler, restoranlar ve yemek pişirme eğitimleri teşvik edilmektedir.

Pop-Up Restoranlar

Yerel restoranlar ve malzemeler tanıtılıyor, tüketiciler restoranlar ve içerik tedarikçileriyle bağlantı kuruyor, aynı zamanda restoranlar ve içerik tedarikçileri doğrudan işbirliğinin faydalarını yaşıyor.

Kopenhag Yemekleri

Başkentin yemek tarzını kutlayan yıllık bir yemek festivali. On gün boyunca şefler, restoranlar, gastro-nerdler, kültür kurumları ve gurmeler şehrin canlı yemek tarzını kutlamak için güçlerini birleştiriyor. Festival boyunca birçok alt etkinlik tanıtılıyor ve gıda ile ilgili işletmelerdeki birçok farklı aktör güçlerini birleştiriyor. Festivalden sonra ise yeni “arkadaşlıklara” devam etme seçeneğine sahipler.

Bölgenizdeki aşçılık etkinlikleri

Etkinlik agroBRIDGES projesi tarafından 6 ülkede test edildi. Ne olduğunu görmek için raporları indirin (İngilizce olarak mevcuttur).

Kendi Aşçılık etkinliğinizi düzenleyin!

Kendi aşçılık etkinliğinizi yapın – belki diğer çiftçiler ve gıda üreticileri veya etkinlik yapımcıları ile işbirliği içinde-. İşletmenizi geliştirirken etkileşim kurmak istediğiniz tüm tüketicilere ve müşterilere ulaşmak için kendi programınızı oluşturun..

Üretici etkinlikleri

Kısa Gıda Tedarik Zinciri, uygun fiyatlarla hem taze hem de yüksek kaliteli ürünler sunarak gıda kullanıcılarını ve gıda üreticilerini yeniden bağlamanın benzersiz bir yoludur.

Üretici etkinliklerinde, müşterilere yerel gıda üretiminin bütünsel kalitesini anlama ve deneyimleme konusunda rehberlik edilebilir ve daha doğrudan bir iş ilişkisine geçişteki pratik zorlukların bir kısmı doğrudan diyalog ve yeni iş modellerinin kullanımı ile aşılabilir.

B2B Lezzet Pazarı

Birçok küçük ve orta ölçekli çiftlik ve bölgesel ürün üreticisi; ürünlerinin büyük miktarlarını kurumsal mutfaklar gibi bazı gıda kullanıcılarına ulaştırmak veya dağıtım maliyetini rekabetçi hale getirmek ve birçok restorana dağıtmak için yeterince güçlü veya büyük değildir. Bu nedenle; yerel çiftçiler ve çiftlik şirketleri, ortak bir yaklaşımla işbirliğine girerek bu tür müşterilere yerel ürünlerin koordineli bir şekilde teslim edilmesiyle kendi satışlarını güçlendirmekten faydalanabilir. B2B pazarında; bir grup gıda üreticisi, etkinliği tüm taraflar için özel ve verimli hale getirmek amacıyla seçilen belirli bir müşteri grubunu katılmaya davet edebilir.

Üretici ile TanışınYerel Gıda Açık Etkinliği

Üreticiler; tüketicilerle tanışmak ve gayri resmi, bir çat kapı ‘pazar tarzı’ etkinliğinde neler sunulduğunu göstermek için bir araya geliyorlar. Tüketiciler yerel yiyeceklerin ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinebilir, yiyecek ve içecek örnekleri alabilir, yerel ürünleri nasıl ve nerede satın alabileceklerini öğrenebilir ve yerel malzemeler tedarik eden üreticilerle tanışabilirler. Tüketicilerin yerel ürünlerini tatmalarını, satın almalarını ve öğrenmelerini sağlamak için bir dizi özel yerel üretici hazır olacaktır. Üretici etkinliği, bir grup üretici tarafından sunulan yerel, kullanımı kolay bir tıkla ve topla hizmetiyle birleştirilebilir.

Bölgenizdeki “Açık günetkinlikleri

Etkinlik agroBRIDGES projesi tarafından 5 ülkede test edildi. Ne olduğunu görmek için raporları indirin (İngilizce olarak mevcuttur).

Kendi Üretici etkinliğinizi düzenleyin!

Kendi özel yapım etkinliğinizde mevcut ve gelecekteki müşterilerinizle nasıl tanışmak istediğinizi öğrenin. İşletmeniz için en fazla değeri neyin yaratacağını düşünün.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account